مشاوره و استقرار سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار

همه سازمان‌ها دارای یکسری فرآیندها مانند فرآیند مالی، فرآیند بازاریابی و فروش، فرآیند خرید، فرآیند انبارداری و غیره هستند. پرسش این است که مشاوره و استقرار سیستم مدیریت فرایند کسب و کار چه مزیتی های دارد؟ در اصل مدیریت فرآیندهای کسب و کار منجر به بهینه‌سازی فرآیندها و همچنین بهبود کارایی آنها در یک سازمان می شود که این به نوبه خود باعث ایجاد مزیت های رقابتی و کاهش هزینه‌های تمام شده می گردد. در واقع مدیریت فرآیندهای کسب و کار موجب افزایش رضایت‌مندی مشتریان و چابکی سازمان شما می گردد.

مدیریت فرآیندهای کسب و کار برای چه سازمان هایی مناسب است؟

هر سازمانی که می خواهد فرآیندگرایی را به جای وظیفه گرایی داشته باشد می تواند از مشاوره مدیریت فرآیندهای کسب و کار کمک گیرد. هدف اینکار برای همسو کردن و بهتر کردن فرآیندهای طراحی شده با استراتژی‌های سازمان است. از عوامل موفقیت در پیاده‌سازی صحیح پروژه‌های فرآیندهای کسب و کار استفاده از خدمات مشاوره حرفه ای مدیریت فرآیندهای کسب و کار می‌باشد.

خدمات مشاوره و استقرار سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار شرکت ترینو شامل:

 • بازمهندسی فرایندهای سازمانی
 • عارضه یابی وضعیت موجود
 • بازنگری یا ایجاد فرم ها و دستورالعمل ها
 • بهینه سازی فرایندها
 • استقرار و آموزش فرایندهای سازمانی
 • مکانیزاسیون فرایندهای سازمانی

 

 • بازمهندسی فرآیندهای سازمانی

بازمهندسی فرآیندهای سازمانی (Business process re-engineering) اگر با شيوه‏هاي درست و اصولی انجام شود و اقدامات لازم انجام گیرند، می‏تواند دگرگوني و پیشرفت سازمان‏ را سرعت ببخشد. منابع انساني و سيستم‏هاي اطلاعاتي در فرآیند بازمهندسي از اهميت بالايي برخوردار هستند و باید به آنها توجه زیادی شود.  خدمات بازمهندسی شرکت ترینو در سه بخش ارائه می شود:

 • عارضه یابی وضعیت موجود:

در فرآیند بازمهندسی سازمانی درک و شناخت درست از وضعیت فعلی سازمان بسیار حیاتی است.  هر چقدر آنالیزها و شناخت بیشتر و دقیق تر باشد در نتیجه تاثیر بیشتر و موثرتری در بازمهندسی فرآیندهای سازمانی خواهد داشت. مشاوران شرکت ترینو توانایی آنالیز دقیق فرآیندهای سازمان شما را به منظور پیدا کردن مشکلات و عارضه یابی دارا هستند.

 • بازنگری یا ایجاد فرم ها و دستوراعمل ها:

برای اجرای موفقیت آمیز بازمهندسی فرآیندهای سازمانی نیاز به بازنگری و ایجاد فرم و تدوین دستور العمل ها جدید است. این موارد برای تعيين اهداف و منابع مورد نياز براي انجام فعاليتهاي مربوطه و نحوه رسيدن به نتیجه دلخواه انجام می گیرد. مشاوران ترینو می توانند در خصوص بازنگری، ایجاد فرم ها و تدوین دستورالعمل ها شما را به بهترین شکل یاری رسانند.

 

 • بهینه سازی فرآیندها

بهینه‌سازی فرآیندها باعث می شود تا شما به اهداف سازمانتان دست یابید و اجرای رسالت و ماموریت‌های سازمان شما را آسانتر و کارآمدتر می کند. این اثربخشی بروی مشتریان شما نیز تاثیر مثبت خواهد داشت پس بهتر است که بهینه‌سازی فرآیند با تمرکز بیشتر بر روی مشتریان صورت گیرد. بهینه‌سازی اصولی با کاهش هزینه‌های عملیاتی روزانه و یا بهبود عملکرد می توانند باعث افزایش درآمد شود. تیم خبره ترینو توانایی ارائه مشاوره حرفه ای جهت بهینه سازی فرآیندها و مطابق با استانداردهای جهانی را دارد.

 

 • استقرار و آموزش فرایندهای سازمانی

در بحث استقرار سیستم مدیریت فرآیندها و با توجه به اهمیت و حساسیت بالای آن، این استقرار باید به همراه آموزش و تعامل کامل با کلیه پرسنل سازمان صورت گیرد. گروه مشاوران ترینو با تجربه ای بالا در زمینه استقرار این سیستم ها، آموزش آن و نیز رعایت استاندارد در سازمان های دولتی و خصوصی متعدد آماده ارایه این خدمات به شما می باشد. در زمان استقرار سیستم، تیم ترینو تعدادی از نیروهای شما را به عنوان تیم پیاده سازی و مشاور همکاری در مدت زمان معینی آموزش می دهد تا پس از استقرار پرسنل خود شما سیستم را مدیریت و راهبری کنند.

 

 • مکانیزاسیون فرایندهای سازمانی

در یک سازمان میتوان مجموعه ای از فرآیندها را با استفاده از تکنولوژی های مختلف پیاده سازی و اجرایی نمود. بعنوان مثال جریان کار می تواند مسیر اجرای فرایندها را مشخص کند.  به کمک پایش و آنلایز فرایندها می توان نحوه انجام شدن و جریان پیشرفت کار را  بررسی و مدیریت کرد. مکانیزه کردن فرآیندها باعث می شود تا در صورت امکان بسیاری از فعالیت هایی که توسط انسان انجام می گردد، حذف شوند و درنتیجه این باعث کاهش خطاهای انسانی مرتبط به این فعالیت ها می گردد. شرکت ترینو سابقه مکانیزه کردن فرآیندهای سازمانی بسیاری را در کارنامه خود دارد.

چرا برای مشاوره و استقرار سیستم مدیریت فرایندهای کسب و کار به ترینو مراجعه کنیم؟

شرکت ترینو با نیازسنجی و بر اساس مهم‌ترین نیازهای مشتریان اقدام به ارائه خدمات مشاوره، آموزش و استقرار سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار می کند. برای حصول این امر مشاوران و کارشناسان خبره و باتجربه ما همواره درحال به روز کردن دانش خود هستند و این دانش و تجارب خود را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. همواره ارائه خدمات ترینو منطبق با الزامات استانداردها و آیین نامه های داخلی و بین المللی معتبر می باشد.