ترینو

تدریس انگلیسی

چگونه انگلیسی تدریس کنیم؟

تدریس یک زبان مانند انگلیسی به افرادی که این زبان را به عنوان زبان دوم خود یاد می گیرند کار ساده ای نیست و نیازمند روش ها و تکنیک های مختص خود است. واقعیت این است که مدرس باید برای تدریس انگلیسی صبور باشد و با تشویق افراد و ایجاد انگیزه در آن ها کاری کند که علاقه مند به یادگیری انگلیسی شوند.

بیشتر بخوانید: چگونه نویسنده شویم؟

شما به عنوان یک مدرس باید چند نکته را در تدریس زبان انگلیسی به خوبی رعایت کنید:

۱- در تدریس انگلیسی پر شور و پر انرژی عمل کنید

افرادی که در کلاس تدریس زبان شما شرکت می کنند می توانند تشخیص دهند که شما به موضوع مورد بحث علاقه مند هستید یا فقط به عنوان وظیفه ای که دارید کار خود را ادامه می دهید. همواره مدرسانی موفق تر هستند که به کار خود علاقه دارند و با شور و انرژی زیاد تدریس می کنند. بنابراین سعی کنید با انرژی و علاقه کار خود را انجام دهید تا یادگیری افراد حاضر در کلاس شما نیز زودتر اتفاق بیافتد.

۲- در تدریس انگلیسی سن مخاطبان را لحاظ کنید

گاهی سن شما به عنوان یک مدرس از سن مخاطبان شما کمتر است و گاهی بر عکس. به همین دلیل باید سعی کنید مطالبی را در کلاس های خود ارائه کنید که مرتبط با سن افراد حاضر باشد. به عنوان برای کودکان از کتاب هایی با محتوای کودکانه مانند Let’s go استفاده کنید و برای افراد بزرگسال از کتاب هایی مانند Interchange و … استفاده نمایید.

۳- در تدریس انگلیسی از مخاطبان بخواهید که سوال بپرسند

همواره مخاطبان خود را تشویق کنید که از شما سوال بپرسند و به سوال پرسیدن عادت کنند. گاهی افرادی در کلاس های تدریس انگلیسی شرکت می کنند ولی به دلیل این که از سوال پرسیدن در جمع خجالت می کشند، نمی توانند آن طور که باید مطالب را یاد بگیرند. شما سعی کنید فضای کلاس را به گونه ای مدیریت کنید که همه راحت باشند و سوالات خود را از شما بپرسند.

۴- در تدریس انگلیسی مخاطبان را در بحث مشارکت دهید

مشارکت دادن مخاطبان در بحث باعث می شود که همواره درگیر مباحث باشند و این امر موجب یادگیری همه افراد حاضر در کلاس خواهد شد. مشکلی که معمولاً در این زمینه وجود دارد این است که برخی مدرسان تنها افرادی را مشارکت می دهند که خود به خود در بحث ها شرکت می کنند و این کار اشتباهی است.

۵- در تدریس انگلیسی عدالت را رعایت کنید

شما به عنوان یک مدرس در کلاس تدریس زبان انگلیسی باید مطمئن شوید که همه افراد به یک اندازه شانس و فرصت صحبت کردن در مورد مسائل مختلف را دارند. از آنجایی که یادگیری زبان با صحبت کردن و بحث کردن حول مسائل مطرح شده کاملاً گره خورده است، اگر یکی از مخاطبان شما حس کند که در حق او برای صحبت کردن کوتاهی شده است سر خورده خواهد شد و یادگیری او کندتر می شود.

تدریس انگلیسی شاید با تدریس درس های دیگری مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و … متفاوت باشد زیرا انگلیسی یک زبان است، قواعد خاص خود را دارد و شکیبایی مدرس را می طلبد. نوع برخورد شما به عنوان یک مدرس در کلاس تدریس زبان بسیار در یادگیری مخاطبان شما تعیین کننده است زیرا اگر خوش اخلاق و صبور نباشید، نمی توانید زبان انگلیسی را به همه مخاطبان خود بیاموزید.

بیشتر بخوانید: چگونه سخنرانی کنیم؟