وبلاگ ترینو

شرکت های بازاریابی شبکه ای

آیا به شرکت های بازاریابی شبکه ای وارد شویم؟

برای اولین بار در سال ۹۰، یک مدل بازاریابی به نام بازاریابی شبکه ای وارد ایران شد به طوری که مدل فروش آن بسیار شبیه به مدل فروش شرکت های هرمی بود. این نوع بازاریابی که به بازاریابی چند سطحی مشهور است در این روزها بسیاری را به سمت خود می کشاند، اما آیا به شرکت های بازاریابی شبکه ای وارد شویم؟

بیشتر بخوانید: ۱۰ نکته برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای

برای پاسخ به این سوال که «آیا به شرکت های بازاریابی شبکه ای وارد شویم؟»، نحوه کار این شرکت ها را از دو نقطه نظر امنیت ورود به بازاریابی شبکه ای و کسب درآمد در بازاریابی شبکه بررسی می کنیم:

۱- آیا ورود به بازاریابی شبکه ای امنیت دارد؟

همانطور که گفتیم مدل فروش در شرکت های بازاریابی شبکه ای با مدل فروش در شرکت های هرمی شباهت هایی دارد، اما واقعیت این است که تفاوت هایی نیز میان این دو نوع شرکت وجود دارد. شرکت های هرمی در اکثریت کشورهای جهان غیرقانونی هستند و در واقع در این شرکت ها چیزی خرید و فروش نمی شود و کسب درآمد در این شرکت ها تنها با استفاده از جذب اعضای جدید به صورت زیر مجموعه صورت می گیرد و به اصطلاح کلاه برداری اتفاق می افتد.

۲- شرکت های بازاریابی شبکه چه می کنند؟

اما در شرکت های بازاریابی شبکه ای منبع اصلی برای کسب درآمد، فروش محصولات به صورت مستقیم و بدون واسطه است. در این شرکت ها یک بازاریاب باید ابتدا تلاش کند محصول را به فروش برساند و سپس سعی در جذب بازاریاب های جدید داشته باشد. بنابراین با توجه به این که شرکت های بازاریابی شبکه ای در ایران قانونی هستند، از امنیت کافی برای ورود برخودار می باشند.

۳- آیا کسب درآمدهای زیاد در بازاریابی شبکه ای، فقط شعار است؟

بدون استثناء شما با هر بازاریاب شبکه ای که صحبت می کنید، افرادی را به شما معرفی می کند که از میان سر شاخه های بازاریابی شبکه ای انتخاب شده اند و درآمدهای بسیار بالایی را برای خود دارند. یا دوستان خود را مثال می زنند که بعد از ۱ سال فعالیت اکنون به درآمدهای میلیونی در شرکت های بازاریابی شبکه ای رسیده اند.

۴- باور کنیم یا خیر؟

اما به سادگی این حرف ها را باور نکنید، با این که برخی افراد در بازاریابی شبکه ای به درآمد رسیده اند، اما این دلیل نمی شود که هر کسی وارد شود و بلافاصله درآمدهای زیادی کسب کند. با توجه به آمارهای مربوط به درآمدهای بازاریاب ها در کشورهای مختلف جهان، ابتدا شک کنید، سپس بررسی نمایید و در نهایت تصمیم بگیرید.

با توجه به دو عامل امنیت و درآمد که بسیار در ورود به شرکت های بازاریابی شبکه ای موثر هستند، باید گفت که کسب درآمد در شرکت های بازاریابی شبکه ای چندان هم آسان نیست. امروزه به حدی زیرشاخه های این روش بازاریابی در ایران زیاد شده اند که شما به سختی می توانید افرادی را پیدا کنید که تمایل به ورود به بازاریابی شبکه ای را داشته باشند. بنابراین با در نظر گرفتن میزان وقت خود و بررسی کردن دو عامل امنیت و درآمد برای ورود به این شرکت ها، تصمیم بگیرید.

بیشتر بخوانید: فرآیند بازاریابی