وبلاگ ترینو

اگر با طلاق عاطفی مواجه شدیم

اگر با طلاق عاطفی مواجه شدیم چه باید بکنیم؟

اگر با طلاق عاطفی مواجه شدیم چه کنیم؟ شاید بسیاری از انحرافات اجتماعی و خیانت به همسر به دلیل پدیده طلاق عاطفی در جامعه اتفاق می افتند. طلاق عاطفی در بهترین حالت ممکن باعث می شود که شما و همسرتان همانند دو غریبه زیر یک سقف با هم زندگی کنید و هیچ علاقه ای به هم نداشته باشید. بنابراین اکر با طلاق عاطفی مواجه شدیم، چه باید کرد؟

بیشتر بخوانید: از کجا بفهمیم دچار طلاق عاطفی شده ایم؟

در پاسخ به این سوال که اگر با طلاق عاطفی مواجه شدیم چه باید بکنیم؟ چند نکته را مطرح می کنیم:

۱- به جای فرار از مشکلات زندگی، به دنبال حل کردن آن ها باشید

همانطور که می دانید اساسی ترین نیاز زوجین برقراری رابطه جنسی و عاطفی با هم در محیط خانواده می باشد. اگر دچار طلاق عاطفی شده اید باید بدانید که سرکوب کردن این نیازها از سر دلخوری و ناراحتی مشکلی را برطرف نخواهد کرد چه بسا که باعث اتفاقات بدتری در زندگی شما شود. بنابراین همواره به فکر حل کردن مشکلات باشید نه این که بگویید من کاری به همسرم ندارم.

۲- در حال زندگی کنید

پیش کشیدن بحث ها و داستان های گذشته تنها مشکلات را برای شما شدیدتر خواهد کرد. گاهی اطلاعاتی که شما از گذشته همسر خود دارید باعث آزار شما می شوند اما بعد از طلاق عاطفی به دلیل عصبانیت و ناراضی بودن از همسر خود شاید دوست داشته باشید که این بحث ها را مجدداً مطرح کنید تا به نوعی انتقام گرفته باشید. اما اگر اگر با طلاق عاطفی مواجه شدیم هرگز نباید به چنین مسائلی دامن بزنیم.

۳- نیازهای خود را به وضوح بیان کنید

دلیل بسیاری از طلاق های عاطفی میان زوجین این است که نیازهای خود را به صورت شفاف به هم نمی گویند. سعی کنید اشتباهات همسر خود را صادقانه و با لحن مناسب به او گوش زد کنید و در عین حال انتظاراتی را که در زندگی زناشویی از او دارید، با او در میان بگذارید. این کار باعث جلوگیری از پیش داوری و قضاوت های بیجا خواهد شد و در بسیاری از موارد مشکل طلاق عاطفی را برطرف می کند. بنابراین اگر با طلاق عاطفی مواجه شدیم این روش خوبی برای بهتر کردن اوضاع خواهد بود.

۴- به حرف های همسر خود گوش کنید

اگر با طلاق عاطفی مواجه شدیم باید با دقت و صبورانه به همسر خود توجه کنیم. همسر شما نیز مانند شما نیازها و انتظاراتی دارد که شما باید آن ها را برطرف کنید. نباید یک طرفه به این مسئله نگاه کنید. به همین دلیل برای حل کردن مشکلات باید با دقت به حرف های همسر خود گوش کنید تا ببینید که مشکل اصلی از کجاست. زمانی که ریشه مشکل را پیدا کنید به راحتی می توانید آن را برطرف نمایید.

۵- به مشاور خانواده مراجعه کنید

یکی از بهترین راه های موجود برای حل کردن مشکلات میان زوجینی که دچار طلاق عاطفی شده اند، شرکت کردن در جلسات مشاوره ای است. مشاوره خانواده با هر دوی شما صحبت می کند و بعد از ریشه یابی مشکلات راه هایی را برای بهتر کردن رابطه شما با همسرتان به شما پیشنهاد می کند. بنابراین اگر با طلاق عاطفی مواجه شدیم یکی از بهترین روش های بازگشت به زندگی مشترک، مراجعه به مشاور خانواده است.

طلاق عاطفی پدیده ای نیست که اتفاقی باشد یا در طول یک دوره کوتاه رخ دهد، بلکه مدت ها شما هشدارها و علائم طلاق عاطفی را در زندگی خود حس می کنید. تفاهم زمانی اتفاق می افتد که هر دو طرف کمی از خواسته های خود کناره گیری کنند و به دنبال برقراری رابطه عاطفی با هم باشند. اما اگر از چهار روش اول هیچکدام مشکل میان شما را حل نکرد، پیشنهاد می کنیم که زودتر به یک مشاوره خانواده مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر بر طلاق عاطفی