وبلاگ ترینو

چگونه شاد باشیم؟

همه مردم به درگاه خداوند دعا می کنند که یک زندگی شاد داشته باشند. بسیاری از این مردم پولدار هستند و به موفقیت های چشمگیری رسیده اند اما لزوماً موفقیت و ثروت منجر به یک زندگی شاد نخواهند شد. بنابراین شادی در زندگی به معنای یک حس درونی آرامش و رضایت است که در این مقاله به روش های شاد بودن اشاره کرده ایم.

بیشتر بخوانید: ۴ هیجان اصلی را بشناسید

برای شاد بودن گام های زیر را طی کنید:

۱- رفتار مثبتی داشته باشید

مردم را نقد نکنید زیرا باعث می شود در مقابل انرژی های منفی پیرامون خود آسیب پذیر شوید. در عوض سعی کنید به دنبال دیدن خوبی های مردم باشید و همواره آن ها را به دلیل چیزهای مثبتی که دارند تشویق کنید. علاوه بر این از افراد منفی گرا دور شوید زیرا این افراد با دیدگاه های منفی خود می توانند تفکرات شما را تحت تاثیر قرار دهند.

۲- استراحت کنید

کلید شاد بودن استراحت کردن است. همواره زمانی را در طول روز به حضور در کنار خانواده خود اختصاص دهید زیرا این کار باعث ارضای نیاز شما به شاد زیستن می شود. برای این که شاد باشید نباید در کارها عجله کنید و نباید خود را مجبور به انجام کارهایی کنید که به آن ها باور ندارید.

۳- ببخشید و فراموش کنید

گذشته ها را فراموش کنید و افراد را به خاطر کارهایی که کرده اند ببخشید. بخشیدن و دور ریختن حس نفرت و انتقام به شما کمک می کند تا شادتر باشید و به جای فکر کردن به انتقام، به مسائل مثبت تری فکر کنید. با بخشیدن و فراموش کردن دیگر از این نخواهید ترسید که چه اتفاق بدی ممکن است رخ دهد.

۴- کار مورد علاقه خود را انجام دهید

یکی از روش های شاد بودن این است که دقایقی را در روز به خودتان اختصاص دهید و کاری را انجام دهید که واقعاً از آن لذت می برید. شاد زیستن به معنای لذت بردن از کاری که انجام می دهید است چه بسا این که کار چند دقیقه در روز باشد. این کار می تواند خواندن یک کتاب یا ورزش کردن و … باشد. برای شادن بودن در زندگی، علاقه شخصی خود را فراموش نکنید.

۵- به دیگران کمک کنید

تضمینی ترین راه برای شاد زندگی کردن این است که هر روز به دیگران کمک کنید. اگر بی خانمانی در خیابان می بینید در حد توان به او کمک کنید یا به افراد کهنسال در عبور کردن از خیابان کمک کنید. این کار باعث ایجاد یک حس بسیار مثبت و خوب در شما و در فردی که به او کمک می کنید خواهد شد.

به طور کلی علاوه بر روش های شاد بودن که مطرح شدند، برای شاد بودن، ورزش کنید و همواره به فکر سلامت جسمی خود باشید. شاد زیستن بدون سلامت جسمانی معنایی ندارد. بنابراین خودتان را در اولویت قرار دهید و برای ایجاد حس خوب در خود، به دیگران کمک کنید و با دیگران مهربان باشید. در فعالیت های گروهی همواره مشارکت کنید زیرا انزوا دشمن شاد زیستن است.

بنابراین اگر مجدداً این سوال برای شما ایجاد شد که چگونه شاد باشیم؟ این ۵ راه را امتحان کنید. بیشتر بخوانید: چگونه خوش اخلاق باشیم؟