وبلاگ ترینو

شغل خود را ترک

چگونه شغل خود را ترک کنیم؟

گاهی اوقات به دلایل مختلفی از قبیل پیدا کردن شغل بهتر، پایین بودن دستمزد شغل کنونی و یا متنفر بودن از شغل خود به فکر ترک کردن شغل خود هستید. اما ترک کردن شغل شما باید به گونه ای باشد که شرایط را برای شما بدتر نکند، بلکه شما را از نظر شغلی در وضعیت بهتری قرار دهد. بنابراین اگر قصد دارید شغل خود را ترک کنیم، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: تغییر جایگاه شغلی چیست؟

از جمله نکاتی که قبل از این که شغل خود را ترک می کنید باید مدنظر قرار دهید عبارتند از: بیشتر بخوانید: در چه شرایطی باید به ترک شغل فکر کنیم؟

۱- شغل یا سرگرمی دیگری را برای خود پیدا کنید

اگر ترک شغل شما منجر به بیکار شدن و خانه نشینی شما شود، عواقب بدی را از نظر مالی، اجتماعی و روانی برای شما خواهد داشت. بنابراین قبل از این که شغل خود را ترک کنید به فکر یک گزینه بهتر برای پر کردن اوقات فراغت خود باشید. بهترین کار این است که ابتدا یک شغل بهتر پیدا کنید و سپس به دنبال ترک شغل کنونی خود باشید.

۲- قبل از ترک شغل، پس انداز کنید

شکی وجود ندارد که پس انداز کردن همواره مهم است، اما زمانی که شما تصمیم به ترک شغل می گیرید، پس انداز کردن از همیشه مهم تر خواهد شد. دلیل این امر این است که شاید بعد از ترک شغل مدتی بیکار باشید و نیاز به پول داشته باشید، در این مرحله پس انداز به شما کمک خواهد کرد.

۳- به فکر پیشرفت باشید

اگر می خواهید شغل کنونی خود را ترک کنید و به یک شغل مشابه پناه ببرید باید گفت که بزرگترین اشتباه زندگی خود را انجام می دهید. ترک شغل در صورتی مفید است که شرایط زندگی شما را بهتر کند و شما بعد از ترک این شغل نسبت به امروز پیشرفت داشته باشید.

۴- شجاع باشید

بسیاری از افراد از شغل خود متنفر هستند ولی ترس از این دارند که اگر این شغل را ترک کنند دیگر قادر به پیدا کردن شغل بهتری نباشند. البته که در ترک شغل یک ریسک وجود دارد، ولی کسی که می خواهد پیشرفت داشته باشد باید ریسک آن را بپذیرد. بنابراین شجاعانه تصمیم بگیرید و مسیری را دنبال کنید که به آن علاقه مند هستید.

۵- با افراد مثبت اندیش معاشرت کنید

اگر قصد ترک شغل کنونی خود را داشته باشید و برای این کار با افراد منفی گرا مشورت کنید، شما را از این کار منصرف خواهند کرد. حتی اگر شما به اندازه کافی پس انداز داشته باشید و شجاعانه تصمیم به ترک یک شغل بگیرید، باز هم وارد شدن به یک زندگی جدید چالش برانگیز خواهد بود. برای این کار سعی کنید با افرادی مشورت کنید که شما را به سمت مسیر درست راهنمایی کنند نه افرادی که همواره معتقد هستند که هیچ مسیری به سرانجام نخواهد رسید.

بسیاری از افراد از شغل های خود ناراضی هستند و به سختی محیط کاری خود را تحمل می کنند. البته منطق ایجاب می کند که اگر شرایط بازار کار برای ورود شما خوب نیست، کمی صبور باشید تا وضعیت به صورتی رقم بخورد که بتوانید بعد از ترک شغل کنونی شغل بهتری را پیدا کنید، اما این به معنای تحمل کردن ابدی یک شغل نیست. به طور متوسط هر فرد ۹۰ هزار ساعت از زندگی خود را در محیط کاری سپری می کند، بنابراین فکر کردن به ترک شغل به صورت منطقی ارزشمند است.

بیشتر بخوانید: چه شغل هایی در آینده به وجود خواهند آمد؟