وبلاگ ترینو

چگونه صبور باشیم؟

صبور بودن یکی از ویژگی های مثبت و مفید در هر فرد است که باعث می شود همه کارها را با آرامش انجام دهد و استرس و اضطراب را از خود دور کند. اگر می خواهید صبور باشید باید روش های صبور بودن را تمرین کنید تا اگر در صورت نیاز داشتن به صبوری خود، زمان برای شما ملال آور نباشد.

بیشتر بخوانید: چگونه شاد باشیم؟

چند گام مهم را در زندگی روزمره خود به خوبی تمرین کنید:

۱- انتظار کشیدن را یاد بگیرید

یکی از بهترین روش های صبور بودن این است که خود مجبور به انتظار کشیدن کنید. در مطالعه ای که در این زمینه انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند که صبر کردن شما را در بلند مدت شادتر می کند (منبع).

این تمرین را روی کارهای کوچکی مانند نوشیدن آب یا خوردن غذا انجام دهید. همواره سعی کنید قبل از انجام همین کارها دقایقی صبر کردن را تمرین کنید.

۲- کارهای غیر ضروری و بی ارزش را رها کنید

همه ما در زندگی روزمره با کارهای نه چندان مهمی مواجه می شویم که وقت ما را می گیرند. در میان روش های صبور بودن یکی از روش های رهایی از استرس این است که این گونه کارها را رها کنید. بعد از انجام هر کاری چند دقیقه استراحت کنید و به اولویت بندی کارها فکر کنید.

به این صورت خواهید آموخت که کارهای غیر ضروری را رها کنید و زمان کافی برای صبر کردن قبل از انجام کارهای مهم را داشته باشید.

۳- کارهایی را انجام دهید که شما را صبور می کنند

اکثر افراد به چندین کار در ذهن خود به صورت همزمان فکر می کنند و در تفکرات خود از شاخه ای به شاخه دیگر می روند بدون این که زمان کافی را برای به اتمام رساندن یک کار در نظر بگیرند. بنابراین بهتر است که حواستان به این افکار باشد و آن ها را به گونه ای کنترل کنید که منجر به صبور تر شدن شما در انجام کارهای روزمره شوند.

۴- استراحت کنید و نفس عمیق بکشید

سعی کنید در هر شرایطی با استراحت و نفس عمیق کشیدن، فشار کارها را از روی دوش خود بردارید. این نفس های عمیق باعث آرام شدن بدن و ذهن شما می شود. بنابراین آرامش، استرس را از شما دور خواهد کرد. افرادی که این آرامش را به دست می آورند صبور تر خواهند بود. سعی کنید این کار را تمرین کنید.

یکی از برترین مزایای صبور بودن در تعامل های اجتماعی و روزمره نمایان می شود. یعنی دیگران راحت تر می به شما اعتماد می کنند و بدون شک احساس بهتری نسبت به شما خواهند داشت.

صبور نبودن شما باعث ایجاد عجله در انجام کارها می شود و گاهی شما را به دلهره می اندازد. ولی اکنون وقت آن است که آرامش خود را حفظ کنید و صبور بودن را در حین انجام کارهای روزمره با خود تمرین کنید. زمانی که شما صبر بیشتری دارید، تمرکز بسیار بالایی برای انجام کارهای خود خواهید داشت. این امر باعث بهبود عملکرد شما خواهد شد.

 بیشتر بخوانید: چگونه پولدار شویم؟