وبلاگ ترینو

چگونه پولدار شویم؟

پولدار شدن معمولاً یک اتفاق شانسی نیست و نیاز به برنامه ریزی دارد. برای این که پولدار شوید به دنبال ایده های منطقی باشید و هر ایده ای را سر لوحه زندگی خود قرار ندهید زیرا ممکن است به جای این که پولدار شوید، یا سر از زندان در بیاورید یا حداقل ورشکسته شوید. در این راستا، مطالعه روش های پولدار شدن خالی از لطف نیست.

بیشتر بخوانید: بیل گیتس چگونه پولدار شد؟

در پاسخ به سوال چگونه پولدار شویم ما روش های پولدار شدن را به شما معرفی می کنیم:

۱- در یک کار متخصص شوید

در میان روش های پولدار شدن، بهترین راه این است که زمان و انرژی قابل توجهی را صرف یادگیری و حرفه ای شدن در یک حوزه مشخص کنید. به این صورت می توانید تبدیل به یک فرد متخصص و حرفه ای در کار خود شوید و از این طریق توسط کارفرمایان دیگر دیده شوید. بنابراین شغل های پول ساز به شما پیشنهاد خواهند شد یا حداقل شما خودتان یک کسب و کار راه اندازی می کنید که در هر دو صورت به پول می رسید.

۲- شغل مناسبی را برای خود پیدا کنید

برای کار کردن و کسب درآمد شما باید شغل پیدا کنید، اما برای پولدار شدن حتماً باید شغل هایی را برای خود پیدا کنید که فرصت رشد و ترقی را در درون خود به شما بدهند. برخی شغل ها به دلیل محیط خوبی که دارند باعث می شوند که شما روز به روز مهارت های خود را بیشتر کنید و فرصت های بهتری را پیش روی خود مشاهده کنید. به این طریق شانس شما برای پولدار شدن بیشتر خواهد بود.

۳- برای پول خود برنامه ریزی کنید

هر زمانی که شما حقوق یا دستمزد خود را بابت کاری دریافت می کنید به سرعت قبل از این که آن را خرج کنید، برایش برنامه ریزی کنید تا بتوانید کنترل خوبی بر دخل و خرج خود داشته باشید. گاهی افرادی که پولدار می شوند از همین مراحل شروع کرده اند تا توانسته اند مقداری پول را در کسب و کاری سرمایه گذاری کنند و روز به روز بر ثروت خود بیافزایند.

۴- پس انداز کنید

لوازم اضافه نخرید و ولخرجی را کنار بگذارید، تجربه نشان می دهد افرادی که ولخرجی می کنند نمی توانند پولدار شوند. شما برای شروع یک کار یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار نیاز به مقداری پول دارید اما اگر ولخرجی کنید آیا می توانید این پول را تهیه کنید؟ خیر. بنابراین بدون این که وارد مسابقه ای شوید خواهید باخت. در نتیجه پس انداز منظم یکی از روش های پولدار شدن می باشد.

۵- در بازار بورس سرمایه گذاری کنید

بسیاری از افراد وجود دارند که یک شبه پولدار شده اند. اما این به این معنا نیست که در اولین شب ورود به بازار بورس پولدار شده اند، بلکه سال ها در این بازار حضور داشته اند، تجربه کسب کرده اند و اکنون با استفاده از تجربه خود به پول رسیده اند. بنابراین شما نیز می توانید ابتدا با بورس آشنا شوید و سپس برای سرمایه گذاری در آن اقدام نمایید. سرمایه گذاری در بورس اگر با درایت باشد، یکی از اصلی ترین روش های پولدار شدن است.

گاهی بسیاری از راه های پیچیده نیز برای پولدار شدن وجود دارند اما کار عاقلانه تر این است که ابتدا به دنبال این ۵ راه ساده برای پولدار شدن باشید زیرا حتی ممکن است یکی از این راه ها شما را به ثروت خوبی برساند.

در کشور ایران که نوسانات بازار بسیار بالاست، اگر در زمینه بورس و خرید و فروش طلا و جواهرات تخصص داشته باشید به راحتی می توانید به ثروت خوبی در این زمینه برسید ولی در نظر داشته باشید که ریسک همواره در سرمایه گذاری وجود دارد.

بیشتر بخوانید: صنایع جذاب برای سرمایه گذاری